Baysak Bayraklı Belediye Başkanı Karabağ’ı ziyaret etti
Baysak Bayraklı Belediye Başkanı Karabağ’ı ziyaret etti

Baysak Bayraklı Belediye Başkanı Karabağ’ı ziyaret etti

Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu, Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu (TBHKDF) Kurucu ve Onursal Başkanı Ahmet Kemal Baysak, Karşıyaka Belediye Başkanlığım sırasında belediye meclis üyesi olarak birlikte çalıştığı Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ı ziyaret etti. Baysak’ın TBHKDF Önceki Dönem Başkanı Cemal Şenel, federasyonun danışma kurulu üyesi Hüseyin Erciyas ile birlikte gerçeleştirdiği ziyarette Makedonya Göçmenleri Kültür ve Yardımlaşma Dernekleri Genel Başkanı, Bayraklı Belediye Başkan Danışmanı Nejat Yılmaz da bulundu.
Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak, Bayraklı Belediye Başkanı Karabağ’ı 30 Mart 2014’te yapılan mahalli idareler seçimlerindeki başarısı ve yeniden bu göreve seçilmesi nedeniyle kutladı. Baysak, Bosna Hersek’in Sarajevo kantonuna bağlı, Sarajevo’ya 20 kilometre uzaklıktaki Ilijas ile kardeş şehri olan Bayraklı arasındaki ilişkilerin gelişmesini arzu ettiğini söyledi.
Ilijas heyetinin Bayraklı’yı ziyareti ettiğini, kendilerinin henüz ziyarete karşılık vermeye fırsat bulamadığını belirten Hasan Karabağ, Ilijas’ı en kısa sürede ziyaret edeceklerini söyledi. Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak, Karabağ’a federasyonun ve başkonsolosluğun flamalarıyla basımı ve yayımını üstlendiği, Bosna Hersekli gazeteci-yazar Mugdim Galijasevic’in kaleme aldığı “Mezardaki Gözyaşı” kitabını, Mostar Köprüsü’nün tuvale baskılı fotoğrafını ve Fatih Sultan Mehmet’in “Ahdname”sinin bir tıpkıbasımını armağan etti.
29 Nisan 2014