Adana – Ceyhan Hamitbeybucağı Köyü Camisi ve Depremzede Boşnak Ailemiz İçin Yapılan Evin Açılışı
Adana – Ceyhan Hamitbeybucağı Köyü Camisi ve Depremzede Boşnak Ailemiz İçin Yapılan Evin Açılışı

Adana – Ceyhan Hamitbeybucağı Köyü Camisi ve Depremzede Boşnak Ailemiz İçin Yapılan Evin Açılışı

6 Şubat 2023 yılında Türkiye’nin 11 ilinde yaşanan Asrın Depreminde Türkiye ile Bosna Hersek arasında kurulan İYİLİK KÖPRÜSÜ’nün projesinde 13-14-15 Nisan tarihlerinde Federasyon Başkan Vekilimiz Sayın İsmet Çalışkan’ın koordinatörlüğünde; Bosna Hersek Gradačac İş Adamları ve Federasyonumuzun destekleri ile yapılan Hamitbeybucağı Köyü Camisinin ve Depremzede Boşnak Ailemiz için yapılan evin açılışını gerçekleştirdik. Bu muhteşem açılışımızdan yansıyan fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz. Federasyonumuzun önderlik ettiği daha nice böylesine güzel, anlam yüklü projelerde bir arada olmak dileğiyle.

6 Şubat 2023 depreminde yıkılan caminin eski hali;

Cami açılışımızdan fotoğraflara yansıyanlar;

Hatay depreminde annesini ve abisini yıkılan evlerinin enkazında ebediyete uğurlayan Boşnak Kızımız Esra Elkas için yapılan evin açılışından fotoğraflara yansıyanlar;

Değerli Destekleri ile bu güzellikleri inşaa eden Bosna Hersekli Misafirlerimize TBHKDF federasyonumuz adına hazırladığımız teşekkür plaketlerimizi takdim ettik.

Esra’mızın bu muhteşem Mutluluğuna şahitlik ettik.

Boşnak Kızımız Esra Elkas için yapılan evin görüntüleri.

Adana’dan sonra son durağımız olarak Sakarya’nın meşhur, coğrafi işaretli ıslama köftesi ve kabak tatlısını yemek için Tunatan Tesislerinde misafirlerimizi ağırlayarak Bosna Hersek’e uğurladık.

Bosna Hersek ve Türkiye arasında kurulan bu İYİLİK KÖPRÜSÜ’nün oluşmasına önderlik eden ve birlikte yürüdüğümüz, başta Dr. Samir Vildiç olmak üzere bu anlamlı projelere destek veren Gradačac İş Adamları Derneği Başkanı Sayın Prof. Dr. Muhammed Bilajac ve değerli üyeleri Šemun Alija Pezerović, Miralem Bristrić, Edin Mulabdić, Vehid Ramić, Prof. Senad Bećić, Hamza Osmanović‘e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

TÜRKİYE BOSNA HERSEK KÜLTÜR DERNEKLERİ FEDERASYONU